2 MAJA DZIEŃ FLAGI

We wtorek 2 maja 2018 roku w Braniewie uroczyście obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
W obchodach uczestniczyli:  Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jan Bobek, Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Miron Sycz, Władze Powiatu i Miasta, przedstawiciele służb mundurowych, Radni, Duchowni oraz licznie zebrani mieszkańcy.
Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentowali: Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Wicestarosta Artur Mieczaniec, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Mirosław Kudliński, Członkowie Zarządu: Władysław Hruszka i Mateusz Sobieszczuk.

Uroczystość z udziałem pocztu sztandarowego i kompanii honorowej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Braniewie poprowadził Szef Sekcji Wychowawczej mjr Jan Smalarz. W święcie uczestniczyli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Braniewie .

Po części oficjalnej mieszkańcy Braniewa oraz goście bawili się na pikniku rodzinnym zorganizowanym
na placu przed Bazyliką Mniejszą. Ostatnim punktem programu tegorocznych obchodów był koncert muzyki kameralnej zespołu Pro Musica Antiqua w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej