40-lecie szpitala w Braniewie

W dniu 22 lipca braniewski szpital obchodził 40-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta, która została odprawiona w Bazylice Mniejszej. Druga część obchodów odbyła się na sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury.

Uroczystość rozpoczął Starosta Braniewski Leszek Dziąg, który przywitał zaproszonych gości. Podczas przemówienia Starosta przedstawił krótką historię szpitala i jego działalności, wplatając własne wspomnienia i refleksje. Następnie głos zabrał Prezes Jan Godowski, który życzył całemu personelowi samych sukcesów zawodowych, dziękował za ich codzienną, odpowiedzialną pracę, za wielkie poświęcenie. Dziękował także za współpracę na rzecz szpitala samorządowcom, władzom wojewódzkim, przedstawicielom instytucji medycznych i innych braniewskich instytucji wspierających.

Wydarzenie to było okazja do wręczenia medali oraz wyróżnień za długoletnią pracę na rzecz szpitala i służby zdrowia. Medale wręczyła Wicewojewoda Grażyna Kluge w asyście Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga.

Medal Złoty za długoletnią służbę otrzymały:
– BARTCZAK ANNA
– BANIEWICZ MARIA
– CZARNOBAJ BOŻENA
– DZIUGIEŁ JADWIGA
– GACKA BOŻENA
– GARUS BOŻENA
– HABUDA GRAŻYNA ANNA
– HOŁODIUK IRENA
– HRYNKIEWICZ DANUTA
– KUSIŃSKA JOLANTA
– MACURA ELŻBIETA
– OBOLEWICZ TRZCIŃSKA BOŻENA MARIA
– OGIŃSKA JANINA
– POZARZYCKA BOŻENA
– ROKICKA TERESA
– SZAST IRENA
– WŁODARCZYK BEATA JOLANTA

Medal srebrny za długoletnią służbę otrzymali:
– PRUSINOWSKI MIROSŁAW
– WOŹNIAK RENATA

Medal brązowy za długoletnią służbę otrzymały:
– ROMANOWSKA AGNIESZKA JOLANTA
– SOBIESKA ANNA

Odznaka Honorowa Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”
– GUTOWSKA BARBARA
– LISAK MAŁGORZATA
– PŁOSKI RYSZARD

Wyróżnienie z rąk Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga oraz Prezesa PCM Jana Godowskiego otrzymali również:
– WIOLETTA BUDKO
– HALINA DEMKOWICZ
– MAREK BOGUSŁAW HURYN
– ROMAN LEONARD KARKUT
– GRAŻYNA LESIK
– URSZULA LUWINSKA
– JANUSZ OSTROWSKI
– ZBIGNIEW PAWLICKI
– HANNA MARIA PIOTROWSKA
– NARCYZA RANT
– WITOLD ALEKSANDER ROZUMOWICZ
– LIDIA ROMAŃCZUK
– BARBARA SKOBEJKO
– RENATA STEC KANIECKA
– URBANIAK KARMOWSKA GRAŻYNA KRYSTYNA
– LESZEK ZAREMBA

Uroczystość wręczenia medali rozpoczęła się od wręczenia Srebrnych Krzyży Zasługi dla dwóch przedsiębiorców z Braniewa przyznanych przez Prezydebta RP. Otrzymali je:

• Stanisław Misiura
  • Jan Wiewiórka

W czasie uroczystości na ręce Prezesa PCM jana Godowskiego i Pielęgniarki Przełożonej Janiny Ogińskiej goście złożyli wiele serdecznych życzeń, słów uznania, piękne kwiaty i upominki.

Bardzo interesującym momentem wydarzenia była prezentacja multimedialna o szpitalu. To niezwykłe wydarzenie zakończył występ młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych oraz recital Państwa Janickich.

(2015-07-27, Arkadiusz Wiśniewski)

Poniżej relacja fotograficzna: