58 Regaty Fromborska Jesień

Rywalizacja załóg na Zalewie Wiślanym

W dniu 5 września na wodach Zalewu Wiślanego rozegrano 58 Międzynarodowe Regaty Żeglarskie „Fromborska Jesień”.

W rywalizacji wzięło udział 40 załóg, w tym 18 z Rosji. Organizatorem był Morski Klub Żeglarski „Dal” PTTK Frombork – PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Regaty dofinansowało Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Rozpoczęcie regat odbyło się na nabrzeżu portu we Fromborku. Wśród żeglarzy i zaproszonych gości nie zabrakło Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga, który życzył startujący pomyślnych wiatrów. Załogi podzielono na trzy grupy według współczynnika KWR. Zawody odbyły się na odcinku 15 mil morskich, przy bardzo ciężkich warunkach pogodowych (siła wiatru wynosiła od 4 do 6 stopni w skali Beauforta). Nie wszystkie jachty wytrzymały trudne warunki atmosferyczne, wyścigu nie ukończyło 6 jednostek.

Uroczyste podsumowanie regat i wręczenie pucharów odbyło się o godzinie 18.00. Dodatkowo wszystkie załogi, które ukończyły wyścig otrzymały nagrody rzeczowe. Po zakończeniu uczestnicy udali się na grilla do smażalni portowej, w której czekały na nich ciepłe posiłki. Atmosferę podczas biesiady umilała muzyka szantowa śpiewana przez Marka Józefów.

Poniżej relacja fotograficzna z regat: