70 LAT BRANIEWSKIEJ BIBLIOTEKI

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie ma już 70 lat! Tę podniosłą uroczystość — razem z paniami bibliotekarkami — świętowali mieszkańcy Braniewa, samorządowcy i zaproszeni goście.

Wśród nich był Starosta Braniewski Leszek Dziąg, któremu podziękowano za współpracę z biblioteką i wspieranie przedsięwzięć organizowanych przez tę instytucję.

Warto wspomnieć, że Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie pełni także rolę biblioteki powiatowej. Z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Powiatu Braniewskiego. Wszyscy mogą również uczestniczyć w licznych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę: spotkaniach z pisarzami i podróżnikami, zabawach dla najmłodszych, spektaklach teatralnych „przy stoliku”, wystawach, a nawet w rowerowych rajdach!

Jubileuszowe spotkanie było okazją do zaprezentowania osiągnięć biblioteki i pokazania roli, jaką pełni w lokalnym środowisku, były także wystąpienia zaproszonych gości. Wysłuchano również wykładu pisarza Mariusza Sieniewicza (laureata Nagrody Literackiej Warmii i Mazur, nominowanego do NIKE i Paszportów Polityki) pod tytułem „Więcej książek – więcej wolności”.