BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA OSÓB, KTÓRE POTRZEBUJĄ WSPARCIA EMOCJONALNEGO W ZWIĄZKU PANDEMIĄ COVID-19

Telefon zaufania – aktywnie przeciwko koronawirusowi

Co teraz najważniejsze w czasie pandemii koronawirusa? Czy nie życzliwość, dobre słowo, zrozumienie? I koniecznie empatia, czyli umiejętność wczuwania się w sytuację drugiego człowieka. By dawać wsparcie, uspokojenie. Bo panika byłaby najgorszą rzeczą jaka mogłaby się nam przytrafić.

Olsztyński Telefon Zaufania

Anonimowy Przyjaciel”

 89 19 288 oraz 89 527 00 00

PRACUJE CAŁY CZAS 24 H, 7 DNI W TYGODNIU

Przez całą dobę wykręcając podane numery spotkamy przyjazny głos: „Słucham telefon zaufania…”, terapię słuchania, bezinteresowną przyjaźń i życzliwość. Czas rozmowy, kontaktu nie jest limitowany. Dostaniecie tyle ciepła, ile Wam konieczne by poczuć, że sama lub sam nie zmagam się z tym zagrożeniem. I własnym strachem. Razem łatwiej go pokonać. I uwierzyć, że z tego wyjdziemy. Bo przecież żadna epidemia nie jest wieczna. Nikogo nie oceniamy, każdy może liczyć na naszą tolerancję i szacunek. Rozmawiamy przede wszystkim o naszych uczuciach, emocjach, co w danej chwili przeżywamy. Ale wtedy, gdy trzeba przekazujemy adresy, kontakty do specjalistów czy wyspecjalizowanych instytucji. Blisko pracujemy z linią 112, olsztyńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Pomoc psychologiczna w związku COVID-19

Informujemy, iż w związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz na znak solidarności ze społeczeństwem dotkniętym skutkami COVID-19 (zarówno zdrowotnymi, jak i emocjonalnymi) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie uruchomiło psychologiczną pomoc telefoniczną
w dniach:

Środa w godz. 14:00-16:00 pod numerem telefonu: 604 806 424

Poniedziałek w godz. 14:00-18:00 pod numerem telefonu: 606 558 900

 Zapraszamy wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia do kontaktu.