Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Podsumowania Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK , Braniewo, 27-11-2015

W dniu 27 listopada Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „KROPELKA” w Braniewie zorganizował uroczyste spotkanie z okazji podsumowania Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Polsce.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Pan Ryszard Tomaszewski – Wiceprezes Okręgu Rejonowego PCK w Elblągu, Pan Leszek Dziąg – Starosta Braniewski, Pani Monika Trzcińska – Burmistrz Miasta Braniewa, Pan Tomasz Sielicki – Wójt Gminy Braniewo, wolontariusze i sympatycy Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz Bohaterowie tego przedsięwzięcia – Honorowi Krwiodawcy.

Ten dzień był okazją nie tylko do wspomnień ale także pozwolił na podsumowanie działalności Klubu w mijającym roku. Była to możliwość wyróżnienia najaktywniejszych Krwiodawców za ich pracę i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka, podziękowania samorządowcom Powiatu Braniewskiego, Miasta Braniewa i Gminy Braniewo oraz wolontariuszom i pracownikom publicznej służby zdrowia za pomoc i wsparcie w działalności Klubu.

Na wniosek Klubu za osiągnięcia w Honorowym Krwiodawstwie, za długoletnie, bezinteresowne oddawanie krwi, za najpiękniejszy dar humanitarny z potrzeby serca ratujący życie innych, Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie wyróżnił:

ODZNAKĄ ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI I STOPNIA:

– Pana Marka Pyla;
– Pana Ireneusza Orysiaka,

ODZNAKĄ ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI II STOPNIA:

– Panią Irenę Winiczenko;
– Panią Marzenę Szyc;
– Panią Teresę Budzyńską
– Pana Roberta Milewskiego

ODZNAKĄ ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI III STOPNIA:

– Siostrę Dorotę Ryfkę;
– Siostrę Irenę Hołubę;
– Pana Krzysztofa Sobieskiego.

Nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych Krwiodawców i wolontariuszy, w dowód uznania za dotychczasową pracę na rzecz ludzi chorych i będących w potrzebie, ufundowało Starostwo Powiatowe w Braniewie, Urząd Miasta Braniewa oraz Urząd Gminy Braniewa.

Pomoc w organizacji spotkania udzielili Państwo Małgorzata Ławrukajtis – Klimkowska i Mirosław Ławrukajtis z Piekarni Warmińskiej w Braniewie oraz Pan Bartłomiej Ulatowski Prezes Intermarche w Braniewie.