Dni Rodziny w SOSW

Dni Rodziny w SOSW - 29-05-2015

W dniu 29 maja 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie jak co roku odbyło się spotkanie integracyjne w ramach Obchodów Dni Rodziny pod hasłem „Bezpieczna woda”.

Od rana na szkolnym dziedzińcu słychać było radosny gwar. Na placu pojawiły się pontony, wędki, kajaki, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. Budynek szkolny ozdobiły prace plastyczne dzieci i młodzieży z Powiatu Braniewskiego przygotowane na konkurs pod hasłem „ Rodzina nad wodą” . Zabawę rozpoczął Złaz Turystyczno–Rewalidacyjno –Integracyjny. W tym samym czasie na terenie Ośrodka rodzice uczniów uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym „Bezpieczeństwo nad wodą”.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonała Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska, która powitała przybyłych gości, rodziców i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński oraz Członek Zarządu Powiatu Władysław Hruszka, którzy wspólnie z panią Dyrektor wręczyli nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym.

Od kilku lat tradycją stał się również wybór „Rodzica Roku”. W tym roku zaszczytny tytuł trafił do rąk pani Ewy Woźniak.

W dalszej części imprezy uczestnicy pikniku mieli okazję do obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy nad wodą przeprowadzonego przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Elblągu. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej przy zastosowaniu sprzętu ratowniczego. Następnie uczestnicy pikniku wzięli udział w licznych konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez nauczycieli SOSW między innymi: wyścigu pontonów, pokonywaniu toru przeszkód, wędkowaniu czy ratowaniu tonącego. Wielką atrakcją była możliwość przejażdżki na koniu Powabie. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy specjalnie przygotowanym grillu.

Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym gościom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Nagrody na tegoroczne Dni Rodziny ufundowało Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie.

Autor artykułu: Arkadiusz Wiśniewski

Poniżej zdjęcia ze spotkania integracyjnego::