DROGOWA INWESTYCJA W PIENIĘŻNIE

W Pieniężnie ruszył remont dróg powiatowych. Będzie lepsza nawierzchnia, nowe chodniki i przejścia. A to wszystko nie tylko dla poprawy komfortu kierowców i pieszych, ale przede wszystkim — dla bezpieczeństwa.

Remont obejmie przebudowę ponad 2 kilometrów ulic powiatowych. To największa w ostatnich kilkudziesięciu latach inwestycja drogowa, realizowana dzięki wspólnemu projektowi gminy Pieniężno i Powiatu Braniewskiego.

Przy dobrej współpracy Powiatu Braniewskiego z gminnymi samorządami można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą mieszkańcom powiatu — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Należy podkreślić, że duża inwestycja drogowa w Pieniężnie jest realizowana przy minimalnym udziale własnych środków. Wszystkie prace zakończone zostaną do końca września. Do tego czasu prosimy o wyrozumiałość, zdając sobie sprawę z uciążliwościami prac i utrudnieniami komunikacyjnymi.

Całość prac wyniesie niemal 2,1 mln złotych. Prawie 1,4 mln złotych to dofinansowanie dla gminy Pieniężno z Unii Europejskiej. Wkład Powiatu Braniewskiego wyniósł 780 tys. złotych.

W ramach projektu przebudujemy ulice: Sadową, 1 Maja, Wolności, Lidzbarską oraz Ornecką — mówi Sobieszczuk. — Cieszy nas również fakt, że zadanie wykonuje lokalny wykonawca – Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych, bo to również miejsca pracy w naszym powiecie.

Na przebudowywanych ulicach wykonane zostaną dwie warstwy asfaltowej nawierzchni ścieralnej oraz nowe chodniki na ul. Lidzbarskiej, ul. Sadowej i przy szkole na ul. Orneckiej.

Inwestycja w liczbach

2 090 000,00 zł — tyle wyniesie łączny koszt przebudowy dróg w Pieniężnie.

1 356 885,00 zł — to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

778 133,00 zł — taką kwotę Powiat Braniewski zabezpieczył jako wkład własny do projektu.

2 km 130 metrów — taka długość dróg zostanie przebudowana.