Finał Powiatowy XXI Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej

W piątek 12 lutego w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbył się Finał Powiatowy XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
W olimpiadzie wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Braniewskiego. Turniej składał się z dwóch etapów, etapu I – testowego, w którym każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań oraz etapu II – teoretyczno-praktycznego, w którym drużyny odpowiadały na pytania zadawane przez przedstawicieli:
– Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
– Powiatowego Centrum Medycznego,
– Komendy Powiatowej Policji
– Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej olimpiady została drużyna: Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie (62 pkt) w składzie:
Urszula Naklicka, Paweł Sztolsztejn

II miejsce zdobyła drużyna Liceum Ogólnokształcące w Braniewie (61 pkt) w składzie:
Martyna Ciężkowska, Bartłomiej Muszyński

III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie (57 pkt) w składzie:
Karolina Domalewska, Szymon Kołodziejczyk

kolejne miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie (55 pkt) w składzie:
Małgorzata Jerka, Rafał Krasa

Biorące udział w olimpiadzie drużyny otrzymały z rąk Wicestarosty Artura Mieczańca puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody indywidualne. Nagrodzono również zawodnika z największą ilością zdobytych punktów w teście, najlepszym w tym roku okazał się Bartłomiej Muszyński LO z Braniewa.
Zwycięska drużyna pojedzie na olimpiadę wojewódzką, która odbędzie się 4 marca w Olsztynie.