Finał Powiatowy XXII Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej

W czwartek 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbył się Finał Powiatowy XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
W Olimpiadzie wzięły udział trzy dwuosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Braniewskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów, etapu I – testowego, w którym każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań oraz etapu II – teoretyczno-praktycznego, w którym drużyny odpowiadały na pytania zadawane przez przedstawicieli:
– Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie,
– Komendy Powiatowej Policji w Braniewie,
– Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie,
– Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Po pasjonującej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej Olimpiady została drużyna: Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie w składzie:
Jakub Lasecki, Katarzyna Szewczyk

II miejsce zdobyła drużyna: Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie w składzie:
Arkadiusz Niewiadomski, Szymon Nowakowski

III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie w składzie: Paulina Kapusto, Karolina Kuchta

Rywalizujące drużyny zostały nagrodzone przez Starostę Braniewskiego Leszka Dziąga pucharami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne.

Zwycięska drużyna pojedzie na Olimpiadę wojewódzką, która odbędzie się 3 marca 2017 r. w Olsztynie.