GRANICZNA ÓSEMKA

W dniu 14 maja w lesie nad rzeką Baudą odbyły się już po raz czwarty ekstremalne biegi „Graniczna Ósemka”. Wzięło w nich udział około 200 osób

W tym roku organizatorzy przygotowali dla zawodników 2 trasy: dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat – 4 km. I 8 – kilometrową dla dorosłych. W zawodach oprócz służb mundurowych udział mógł wziąć każdy, kto dysponował ubiorem polowym i dobrą kondycją fizyczną.

Miłośnicy sportów ekstremalnych wystartowali – młodzież o godz. 10, dorośli o 11. Zawodnicy zmagali się z błotem, piachem, wodą i stromymi podbiegami. Po dotarciu do mety każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary, które wręczali: Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk Tomasz Semeniuk, Wicestarosta Braniewski Artur Mieczaniec, Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Władysław Hruszka oraz Komendant placówki Straży Granicznej w Grzechotkach płk Tomasz Chwietkiewicz.

Organizatorem „Granicznej Ósemki” było Stowarzyszenie RIM TIM TEAM Braniewo. Współorganizatorem: Placówka SG w Braniewie, Placówka SG w Grzechotkach, Klub Sportowy Maratończyk, Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”, Starostwo Powiatowe w Braniewie, Urząd Miejski w Braniewie, Nadleśnictwo Zaporowo, Hufiec ZHP im. Mikołaja Kopernika w Braniewie i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.