Halowe Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Skoku Wzwyż

Dnia 23 marca 2017 r. w sali sportowej Gimnazjum w Wilczętach odbyły się Halowe Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Skoku Wzwyż o Puchar Starosty Braniewskiego i Wójt Gminy Wilczęta. W zawodach udział wzięło 40 zawodniczek i zawodników z: Braniewa, Nowicy,  Słobit, Pasłęka, Nowego Miasta Lubawskiego i Wilcząt oraz licznie zgromadzeni kibice. Otwarcia Mistrzostw dokonał dyrektor Gimnazjum w Wilczętach Pan Ryszard Siedlecki. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami rywalizacji byli: Patrycja Adamczyk z Pasłęka ( reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata i Europy  juniorek młodszych, halowa rekordzistka Polski w wieloboju w kategorii juniorek młodszych i mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym w kategoriach: młodziczki, juniorki młodszej i juniorki), Patrycja Steć z Wilcząt ( reprezentantka Polski w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym Dzieci w skoku wzwyż, mistrzyni Polski w skoku wzwyż w kategorii dzieci młodszych i dzieci starszych, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w wieloboju lekkoatletycznym w kategorii młodziczek) oraz Kacper Rudnik z Nowego Miasta Lubawskiego ( 5 zawodnik Mistrzostw Polski w wieloboju lekkoatletycznym w kategorii młodzików). Faworyci nie zawiedli i ustawili konkurs na wysokim poziomie ustanawiając nowe rekordy sali sportowej w Wilczętach za co zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami. W konkurencji kobiet Patrycja Adamczyk pokonała poprzeczkę na wysokości 170 cm ( poprzedni rekord wynosił 161 cm), a w konkurencji mężczyzn Kacper Rudnik ustanowił swój nowy rekord życiowy pokonując wysokość 193 cm (poprzedni rekord 181 cm). Największą niespodzianką zawodów było zwycięstwo w kategorii Mistrzostw Powiatu gimnazjów Alana Michałek z Wilcząt, który osiągnął rezultat 170 cm poprawiając swój rekord życiowy o 15 cm. 

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie i Wójt Gminy Wilczęta. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Wilczęta Pani Beata Andrzejczuk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Pan Bogdan Pochodaj.

Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Wilczętach – Pan Piotr Michałek – Sekretarz Powiatowej Rady Sportu .