II Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

3 czerwca po raz drugi odbył się „Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Z Piosenką w Plecaku”.

Organizatorami konkursu byli SP nr 3 im. Senatu RP i Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”.

W festiwalu wzięły udział:

• Przedszkole Miejskie nr 2
  • Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
  • Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”
  • Przedszkole Niepubliczne Bajka
  • Przedszkole Wojskowe nr 36
  • Szkoła Podstawowa w Nowicy
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP

Poziom występów był bardzo zbliżony, więc wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla jury w skład którego wchodzili: Pani Agnieszka Bortnik, Pani Krystyna Adamska i Pan Tomasz Owczarek. Aby czas oczekiwania nie dłużył się uczestnikom przygotowano dla nich atrakcje w postaci zabaw chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz udostępniono plac zabaw znajdujący się przy szkole. W międzyczasie można było poczęstować się słodkimi bułeczkami ufundowanymi przez Piekarnię Warmińską.

Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: soliści, grupy 5-latków, grupy 6-latków

Kategoria: grupa 6 – latków

1. miejsce – gr 0 „a”, SP nr 3 im Senatu RP
  2. miejsce – „Sowy”, Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
  3. miejsce – gr. V, Przedszkole Miejskie nr 2

Kategoria: grupa 5-latków

1. miejsce – gr. II, Przedszkole Miejskie nr 2
  2. miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”
  3. miejsce – gr. IV, Przedszkole Miejskie nr 2

Kategoria: soliści

1. miejsce – Antoni Dragun, Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
  2. miejsce – Kalina Niedbała, Szkoła Podstawowa w Nowicy
  3. miejsce – Julia Lewandowska, Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”

Nagrody dzieciom wręczały Panie Jolanta Skuratko i Helena Janczarek, przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Braniewie, Pani Agnieszka Bortnik – prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Drabina” i Bernadeta Kryger – dyrektor SP nr 3 im. Senatu RP.

Serdeczne podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu w Braniewie, które było sponsorem wszystkich wręczanych nagród.

Ewa Cytrowska

Poniżej zdjęcia z Festiwalu