KONCERTOWA JESIEŃ W BRANIEWSKIEJ BAZYLICE

Zarząd Powiatu Braniewskiego podpisał umowę z Fundacją Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego w Zblewie, która zorganizuje w braniewskiej bazylice „I Jesień Organową w Braniewie”.

Jest to zadanie publiczne w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, które zostanie dofinansowane z budżetu Powiatu Braniewskiego. Festiwal muzyki klasycznej ma być zrealizowany we wrześniu tego roku.

— Przewidywane są cztery koncerty muzyki organowej. Zagrają wybitni artyści z Polski, być może także z zagranicy — mówi Wicestarosta Artur Mieczaniec. — Warto podkreślić, że w braniewskiej bazylice mamy bardzo dobre organy o możliwościach koncertowych. Tego typu wydarzenie muzyczne będzie doskonałą promocją miasta i Powiatu Braniewskiego.
Według założeń wstęp na koncerty ma być bezpłatny. Więcej informacji podamy w późniejszym czasie.