MATURZYŚCI ZAKOŃCZYLI ROK SZKOLNY

W piątek, 29 kwietnia uczniowie klas maturalnych w Powiecie Braniewskim zakończyli rok szkolny. Zaczął się dla nich czas intensywnych zmagań z najważniejszym egzaminem w życiu – maturą.

Jak co roku w uroczystych akademiach wzięli udział przedstawiciele samorządu Powiatu Braniewskiego. Starosta Braniewski Leszek Dziąg odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego. W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie w apelu wziął udział, również Starosta oraz Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Władysław Hruszka. W Zespole Szkół Budowlanych maturzystów pożegnał Wicestarosta Artur Mieczaniec. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie gościł Wicestarostę Mirosława Kudlińskiego.

Podczas akademii w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie otrzymali świadectwa a ci, którzy wykazali się wysoką średnią ocen, pracowali na rzecz szkoły lub uczestniczyli w konkursach i zawodach sportowych otrzymali dyplomy i nagrody. Krótkie pokazy artystyczne w wykonaniu uczniów zakończyły uroczyste wydarzenie.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w dorosłym życiu, bardzo dobrych wyników z egzaminu maturalnego oraz dostania się na wymarzone uczelnie.