NAJSTARSZE BRANIEWSKIE LICEUM KOŃCZY 70 LAT. ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW!

3 czerwca 2017 r. będziemy obchodzić 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego w Braniewie. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i obecni uczniowie już dzisiaj zapraszają absolwentów do udziału w uroczystościach.

Historia liceum wiąże się z datą 13 lutego 1947 roku, kiedy to rozpoczęło swoją działalność Państwowe Gimnazjum Koedukacyjne — pierwsza szkoła średnia w powojennym Braniewie.

— Jubileusz 70-lecia liceum, popularnie zwanego „Starym”, to piękna okazja do spotkania po latach, do powrotu do lat spędzonych w szkolnych ławach, do sentymentalnej podróży  w  przeszłość, do tych lat „durnych i chmurnych”, przeżycia na nowo chwil z okresu młodości — mówi Jolanta Ryczaj, dyrektor szkoły. — Dlatego zapraszamy wszystkich drogich naszemu sercu absolwentów do udziału w uroczystościach jubileuszowych.

Organizatorzy zjazdu już dzisiaj podają dokładną datę i program, prosząc jednocześnie, aby absolwenci liceum przekazali informacje o zjeździe swoim kolegom i koleżankom absolwentom.

— Prosimy także wszystkich o udostępnienie pamiątkowych zdjęć i innych materiałów z czasów spędzonych w liceum, zostaną one wykorzystane w publikacji zjazdowej — mówi Jolanta Ryczaj. — Posiadający takie pamiątki proszeni są o kontakt z zespołem organizacyjnym — nr tel. 55 243 23 62.

Wypełnij formularz

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Zjeździe Absolwentów proszone są o wyrażenie woli uczestnictwa (do 10 maja 2017 r.) poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia
on-line na stronie www.lobraniewo.pl Tam także numer konta i informacja o wpisowym.

Szczegółowe informacje także pod numerem tel. 55 243 23 62.

Program uroczystości

3 czerwca 2017

10.00 – Msza św. w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Katarzyny
11.00-11.30 – rejestracja uczestników w Braniewskim Centrum Kultury
11.30 – gala jubileuszowa w BCK
13.00 – poczęstunek w BCK
14.00-16.00 – zwiedzanie szkoły, spotkanie absolwentów w klasach
20.00 – Bal Absolwentów – Hotel Warmia w Braniewie (ul. Kościuszki)