NOWA KARETKA W BRANIEWSKIM PCM

W dniu 19 lipca 2019 r. dzięki staraniom Zarządu Powiatu Braniewskiego, braniewskie PCM wzbogaciło się o nową karetkę. Od tej pory w braniewskim szpitalu dyżur będą pełnić dwa zespoły ratownicze jednocześnie.

W przekazaniu karetki uczestniczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który wraz z Starostą Braniewskim Karolem Motyką przecięli wstęgę i przekazali ambulans do braniewskiego PCM. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Zarządu Powiatu oraz pracownicy szpitala.

– Karetka i dodatkowy zespół ratowniczy był bardzo potrzebny dla braniewskiego szpitala, ponieważ teren powiatu jest bardzo rozległy – mówi Starosta Karol Motyka.

Dzięki nowej karetce i dodatkowemu zespołowi medycznemu znacznie skróci się czas dotarcia do potrzebujących na terenie Powiatu Braniewskiego.