NOWA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

„Dom jest tam, gdzie wi-fi łączy się samo” — takie hasło widnieje na ścianie nowo otwartej pracowni komputerowej w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie. Mieszkańcy PDPS mają do swojej dyspozycji trzy stanowiska komputerowe, oczywiście z dostępem do internetu.

Pracownia zainaugurowała swoją działalność 1 marca. W ubiegłym tygodniu nastąpiło jej uroczyste otwarcie. Wstęgę wspólnie przecięli dyrektor PDPS i Starosta Braniewski Leszek Dziąg.

W cyfrowym świecie

Nowo utworzona pracownia od samego początku cieszy się wśród mieszkańców PDPS dużym zainteresowaniem. Nie tylko przeglądają strony, słuchają muzyki czy oglądają filmy, ale nawet robią zakupy.

— Cieszymy się, że w podległej nam placówce otwarto taką pracownię — mówi Starosta Braniewski . — Tego typu miejsca są niezbędne. A napis na ścianie jest przecież znakiem naszych czasów. Dzisiaj dostęp do internetu jest niezbędny dla każdego.

Dzięki dofinansowaniu z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego utworzone zostały trzy stanowiska komputerowe, kompletnie wyposażone w niezbędne urządzenia peryferyjne oraz meble.

To także terapia

— Zakres terapii z wykorzystaniem komputera jest bardzo szeroki, od nauki posługiwania się klawiaturą, myszką aż do aktywnego zdobywania wiedzy, nowych umiejętności oraz rozwijania zainteresowań — mówi Jolanta Szczepanowicz, dyrektor PDPS. — Terapia ta kształtuje u mieszkańców koordynację wzrokowo-ruchową, a przede wszystkim sprawność manualną, doskonalone są również funkcje poznawcze i pamięć. Terapia w pracowni rozwija twórcze myślenie, pobudza wyobraźnię i eliminuje stres.

Zajęcia z zakresu terapii z wykorzystaniem komputera prowadzi Agnieszka Opolska, pracownik kulturalno-oświatowy w PDPS.