NOWY CHODNIK NA ULICY KOPERNIKA

Bezpiecznie i wygodnie.

Na ul. Kopernika w Braniewie powstaje nowy chodnik. Trwa układanie nowej nawierzchni z płyt betonowych. Chodnik ma długość 230 metrów i dwa metry szerokości.

Prace realizuje Energa Operator S.A. Oddział w Elblągu. Roboty wykonywane są w ramach prowadzonej przez Energę inwestycji – budowy linii energetycznej SN 15kV.

— Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie, uzgadniając projekt budowy linii energetycznej oraz wydając zezwolenie na umieszczenie infrastruktury w pasie drogowym, postawił warunek odbudowy nawierzchni chodnika z pełnowartościowych elementów betonowych — mówi Mirosław Kudliński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Firma energetyczna realizująca prace przystała na to i zgodziła się na wykonanie chodnika. Dzięki inwestycjom poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców ul. Kopernika, gdyż po zakończeniu prac będą oni mogli chodzić po nowym chodniku, a nie – jak dotychczas – poboczem ulicy.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „Cezar” z Ostródy.