NOWY CIĄGNIK Z PIASKARKĄ I PŁUGIEM

Zarząd Powiatu Braniewskiego doinwestował Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie, który zakupił w grudniu 2015 roku ciągnik z piaskarką i pługiem. Sprzęt fabrycznie nowy, rok produkcji 2015. Ciągnik marki Kioti model TE120 o mocy 45 KM, spełniający aktualne normy. Napęd na cztery koła. Możliwość sterowania z kabiny operatora pracą piaskarki i pługa. Ciągnik jest wyposażony m.in. w zaczep i podnośnik TUZ oraz dostosowany do pracy z różnego rodzaju wyposażeniem: WOM. Piaskarka Pronar T130 o ładowności 2,5 t dwutalerzowa, z regulowaną szerokością rozsypywania. Pług odśnieżny Pronar PUV 1700 o szerokości roboczej 1,7 m, z regulowanym kątem ustawienia odgarniania (przód, lewo, prawo, symetrycznie na dwie strony lub do środka).
Ogólna wartość zakupionego sprzętu to łącznie 140 tys. zł.
Zestaw będzie wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg powiatowych, głównie jezdni i chodników w ciągu ulic w mieście Braniewo. W sezonie letnim ciągnik będzie pracował przy transporcie materiałów. Nowy ciągnik Kioti zastąpi przeznaczony do likwidacji ciągnik Ursus C-360, który z uwagi na znaczne zużycie, wyeksploatowanie (rok produkcji 1986) i dużą awaryjność nie gwarantował ciągłości i właściwej jakości pracy.