O REMONCIE DRÓG WOJEWÓDZKICH I SZEROKOPASMOWYM INTERNECIE

1

Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński gościł w powiecie braniewskim.

W Starostwie Powiatowym Marcin Kuchciński spotkał się z członkami Zarządu Powiatu Braniewskiego — starostą Leszkiem Dziągiem, wicestarostą Arturem Mieczańcem, etatowym członkiem Zarządu Mirosławem Kudlińskim i członkiem zarządu Mateuszem Sobieszczukiem.

Spotkanie w pierwszej części dotyczyło modernizacji dróg W504 (Braniewo – Pogrodzie) i W507 (Braniewo – Pieniężno), dlatego uczestniczył w nim także dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie Wojciech Skiba.

Marcin Kuchciński zapewnił, że dzięki przyspieszeniu prac projektowych obie inwestycje drogowe powinny zakończyć się jeszcze w 2018 roku.

Przyspieszyliśmy prace projektowe, dzięki temu pod koniec 2017 roku wyłonimy wykonawcę remontu dróg — mówi Kuchciński.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu zaapelowali także po raz kolejny o stworzenie w pobliżu Braniewa miejsca do ważenia pojazdów (należy tu nadmienić, że dwa takie miejsca zaplanowano w bardzo bliskiej od siebie odległości w okolicach Pieniężna).

Chodzi nam o przeniesienie jednego z miejsc do ważenia bliżej Braniewa, gdyż jest taka potrzeba, ze względu na ruch samochodów ciężarowych — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu.

Zgłaszaliśmy to we wnioskach jeszcze jesienią — przypominał starosta braniewski Leszek Dziąg.

Siądziemy nad tym i się pochylimy, skoro to mowa o 50 tys. złotych to nie jest to duży koszt przy 40-milionowej inwestycji — stwierdził Kuchciński.

Szerokopasmowy internet

Druga część spotkania była związana z planami rozwoju sieci szerokopasmowej w powiecie braniewskim i możliwościami zapewnienia dostępu do internetu jak największej liczbie mieszkańców powiatu braniewskiego. W kwestiach tych wypowiadał się Jakub Wilk z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, przedstawiając propozycje UM. Zarząd Powiatu Braniewskiego rozważy propozycje złożone przez przedstawicieli UM dotyczące dalszego funkcjonowania sieci w powiecie braniewskim.