OBCHODY 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września 2019 roku uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęto mszą w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie z udziałem Kompanii Honorowej 9BBKPanc. i pocztów sztandarowych.
W dalszej części uroczystości na placu przed Bazyliką uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu i Miasta, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, Radni, duchowni, harcerze oraz mieszkańcy Powiatu.

Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentowali: Starosta Braniewski Karol Motyka, Wicestarosta Mirosław Kudliński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Kozioł, Członkowie Zarządu Powiatu: Krzysztof Kowalski i Małgorzata Wojtas.