OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W BRANIEWSKIEJ BRYGADZIE

14 sierpnia 2019 roku w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej imienia Króla Stefana Batorego uroczyście obchodzono Święto Wojska Polskiego.

W uroczystości udział wzięli żołnierze i pracownicy 9 Brygady, samorządowcy, funkcjonariusze służb mundurowych oraz goście.
Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentował Starosta Braniewski Karol Motyka.

Żołnierzom i pracownikom resortu obrony dziękowano za służbę i pracę oraz rzetelne wykonywanie obowiązków i powierzonych zadań.
Święto Wojska Polskiego było również okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i medali dla wyróżniających się żołnierzy.
Uroczystość zakończyła defilada wojskowa.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej mocą ustawy z 30 lipca 1992 roku, ustanowił Święto Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Nawiązywano w ten sposób do czasów zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w 1920 roku.