PIKNIK INTEGRACYJNY „MAMO-TATO, BAW SIĘ Z NAMI – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH !”

18 czerwca 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie odbył się piknik integracyjny „MAMO-TATO, BAW SIĘ Z NAMI – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH !”.

Na wstępie imprezy Dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska przywitała uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentowali: Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Monika Czubkowska-Bludzis.

W trakcie spotkania przyznano tytuł „Rodzica Roku” oraz wręczono nagrody w rozstrzygniętym Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Moja zdrowa rodzina- zdrowie przede wszystkim”.

W dalszej części spotkania na wszystkich uczestników czekały ciekawe atrakcje. Każdy uczestnik mógł wziąć udział w licznych konkurencjach sprawnościowych związanych ze zdrowiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy i tatuaży, dzieci miały także okazję przypomnieć sobie dlaczego warto zdrowo się odżywiać i być aktywnym fizycznie. Podczas pikniku zadbano też o sferę ducha i przybliżono postać Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Na uczestników pikniku czekało także przygotowane ognisko, a przy nim posiłek regeneracyjny i napoje chłodzące.