Piknik integracyjny pod hasłem – „MAMO, TATO BAW SIĘ Z NAMI”

1

Zgodnie z tradycją 3 czerwca 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbył się Piknik integracyjny pod hasłem – „MAMO, TATO BAW SIĘ Z NAMI”. Tegoroczne spotkanie, w ramach Dni Rodziny, odbyło się pod hasłem „W krainie bajek”. Impreza objęta była honorowym patronatem Starosty Braniewskiego.
Obchody rozpoczęły się od Szkoły dla Rodziców pt. „Rola zwierząt w terapii”. Celem pogadanki z opiekunami uczniów Ośrodka było przybliżenie założeń animaloterapii oraz prezentacja zajęć kynoterapii i hipoterapii.
Następnie Dyrektor Dorota Wiśniewska powitała uczniów i ich rodziny oraz przybyłych gości: Wicestarostę Braniewskiego Mirosława Kudlińskiego, Członka Zarządu Powiatu Władysława Hruszkę, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Agnieszkę Brewczak, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie Annę Kich oraz przedstawicielkę PCPR Braniewo Anetę Koszewską.
Podczas spotkania został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dziecięce marzenia”, na który wpłynęło 200 prac z całego Powiatu Braniewskiego.
Z przesłanych prac wykonano wystawę, która ozdobiła teren Ośrodka.
Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe. W każdej grupie wyłoniono po trzech laureatów:
Kategoria wiekowa 7-10 lat:
I miejsce Wojciech Dudziński SP Nowica
II miejsce Diana Żylińska SP Frombork
III miejsce Sebastian Sadkowski SOSW Braniewo
Kategoria wiekowa 11-13 lat:
I miejsce Aleksander Kreczmer SP Nowica
II miejsce Kewin Winnicki SP Zagaje
III miejsce ZS Płoskinia
Kategoria wiekowa 11-13 lat:
I miejsce Aleksander Kreczmer SP Nowica
II miejsce Kewin Winnicki SP Zagaje
III miejsce Wiktoria Ocipka ZS Płoskinia
Kategoria wiekowa 14-17 lat:
I miejsce Sebastian Janicki SOSW Braniewo
II miejsce Kewin Ogorzelski SOSW Braniewo
III miejsce Oliwier Kopernok SP Pieniężno
Kategoria wiekowa powyżej 18 lat:
I miejsce Maria Mroczkowska PDPS Braniewo
II miejsce Bożena Tupko WTZ Frombork
III miejsce Olga Stawicka SOSW Braniewo
Ponadto zostało przyznanych 30 wyróżnień. Nagrody i dyplomy wręczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie wraz Dyrektor Ośrodka. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie.

W dalszej części dla wszystkich uczestników Pikniku integracyjnego zostały zorganizowane liczne konkursy i zawody sprawnościowe przygotowane przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie:
Krecik – przechodzenie przez tunele;
Reksio – pokonywanie slalomem toru przeszkód, zabawa z psem;
Angry Birds – rzucanie piłkami do celu;
Jednorożec – przejażdżka koniem;
Królowa śniegu – jazda na sankach po trawie i rzucanie papierowymi śnieżkami do celu;
O rybaku i złotej rybce – łowienie ryb;
Muminki –tworzenie olbrzymich baniek mydlanych;
Nowe szaty cesarza – przyszywanie guzików, nawlekanie koralików na nitkę.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyła Dyrektor Ośrodka.
Przez cały dzień uczniowie bawili się na dmuchanym zamku, mogli zmienić swój wygląd poddając się artystycznemu malowaniu twarzy oraz zjeść własnoręcznie upieczoną na ognisku kiełbaskę.
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tegorocznego wydarzenia.