PŁOSKINIAK CUP VOLLEYBALL 2016

Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Mieszanej o Puchar Starosty Braniewskiego

W dniu 11.06.2016 odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Mieszanej o Puchar Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga „PŁOSKINIAK CUP VOLLEYBALL 2016”.

Do turnieju zaproszono 6 amatorskich drużyn z Powiatu Braniewskiego: Płoskinia; Lipowina; ZSZ Braniewo, ZSB Braniewo, Pieniężno oraz Podlechy. Zespoły rozdzielone zostały w dwóch grupach po 3 zespoły. Grupa A – ZSZ Braniewo, ZSB Braniewo, Lipowina Grupa B –Podlechy, Płoskinia, Pieniężno (nie dojechało). Sędzią głównym Turnieju był Pan Zenon Kuk.

W uroczystym otwarciu Turnieju uczestniczyli: Dyrektor ZS w Płoskini Ewa Murawska, Przewodnicząca Rady Gminy w Płoskini Elżbieta Sobolewska. Amatorskie drużyny reprezentowały wysoki poziom umiejętności siatkarskich.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali zawodnicy z Płoskini. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: ZSZ Braniewo, Podlechy, Lipowina, ZSB Braniewo. Uroczystej dekoracji dokonał Starosta Braniewski Leszek Dziąg w asyście młodzieży z Zespołu Szkół w Płoskini.

W trakcie trwania turnieju można było posilić się ciastem, popijając kawą lub herbatką przygotowaną przez Samorząd Uczniowski w Płoskini.

Głównym organizatorem „PŁOSKINIAK CUP VOLLEYBALL 2015” był Marek Rarok – członek Powiatowej Rady Sportu. Puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie.