Podpisano porozumienie w sprawie infrastruktury drogowej

W piątek 25 marca w Starostwie Powiatowym w Braniewie podpisano porozumienie dotyczące wspierania budowy i modernizacji dróg lokalnych na terenie Powiatu Braniewskiego.

Porozumienie w imieniu Powiatu podpisali Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Wicestarosta Artur Mieczaniec. Porozumienie ma na celu pomoc w pozyskaniu dofinansowania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W imieniu gmin podpis złożyli wójtowie z terenu Powiatu Braniewskiego. W spotkaniu wzięli również udział członkowie zarządu Mirosław Kudliński i Władysław Hruszka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Pochodaj oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Wojciech Skiba.

Wspólne działania będą polegać na realizacji następujących zadań drogowych:

– przebudowa drogi powiatowej nr 1397 na odc. Piele – Zagaje, Wyszkowo – Piotrowiec

-przebudowa drogi powiatowej nr 1342N na odc. Bardyny – Stygajny, Długobór – Pakosze

oraz pomoc w remontach dróg gminnych.