POWIAT BRANIEWSKI INWESTUJE W MŁODYCH FACHOWCÓW

Od dawna Władze Powiatu Braniewskiego pracują na rzecz odnowy i rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie. Kolejne środki pozyskiwane na rzecz szkolnictwa zawodowego w Braniewie w postaci projektów unijnych dają wymierne efekty.

Na braniewskim rynku pracy już niebawem pojawią się absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych wyposażeni w pożądane przez lokalnych pracodawców kwalifikacje.

To z grupą tych młodych fachowców spotkali się: Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kamil Myszka, aby pogratulować im sukcesów na drodze zdobywania kluczowych umiejętności w przyszłym zawodzie. Słowa uznania Pan Starosta skierował również do Dyrektora placówki Pana Piotra Danielewicza, bez zaangażowania którego udział w projektach byłby niemożliwy. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu opowiadała o swoich doświadczeniach w trakcie kursu zawodowego oraz chwaliła się świeżo zdobytymi uprawnieniami. Z dumą eksponowali książeczki operatora maszyn roboczych i świadectwa z uprawnieniami operatora obsługi koparkoładowarki.