POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

W czwartek, 24 maja 2018 roku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, w których udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Strażacy – Ochotnicy z terenu Powiatu Braniewskiego.
Obchody Dnia Strażaka zorganizowali wspólnie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w Bazylice Mniejszej w Braniewie w intencji strażaków, celebrowana przez Ks. Prałata Leszka Galicę, Kapelana strażaków Powiatu Braniewskiego. Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie KP PSP w Braniewie.

Strażaków swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu Karolina Motyka – Kozioł, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Fliciński, Komendant Miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, emeryci pożarnictwa, przedsiębiorcy oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych.

Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentowali: Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Leszek Kłębucki, Wicestarosta Braniewski Artur Mieczaniec, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Mirosław Kudliński.

Dzień Strażaka to doskonały czas by podziękować strażakom Powiatu Braniewskiego za trud wkładany w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Podczas akademii wręczono również medale, awanse i wyróżnienia dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz podziękowania dla osób współpracujących i wspierających KP PSP w Braniewie.