POWIATOWY BIEG KU SŁOŃCU

W dniu 26 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach odbył się Powiatowy Bieg ku Słońcu połączony z Piknikiem Rodzinnym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
W Biegu uczestniczyły drużyny ze Szkół Podstawowych w: Słobitach, Nowicy, Zagajach i Błudowie.

Zadaniem zawodników był nie tylko udział w sztafecie, ale również dodatkowe zmagania polegające na: rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów, segregacji piłek, slalomie z piłką, przejściu przez szarfy oraz przejściu przez tunel.

Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Pochodaj.

Puchary i medale zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Braniewskiego w ramach dofinansowania Kalendarza Imprez Sportowych Powiatowej Rady Sportu na 2017 rok.