Powiatowy „Bieg Ku Słońcu”

Powiatowy „Bieg Ku Słońcu” w Szkole w Słobitach

Dnia 3 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Słobitach odbył się Powiatowy „Bieg Ku Słońcu” połączony z Piknikiem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyło w nim sześć sześcioosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych w: Słobitach, Nowicy, Chruścielu, Płoskini, Błudowie i Tolkmicku.

Zadaniem uczestników biegu (uczniów z klas I – VI) było pokonanie sztafety i zmierzenie się z różnymi zadaniami, takimi jak: rozwiązanie krzyżówki, rebusu, rzut woreczkami do celu, przejście przez szarfy, czy napełnianie butelek wodą. Zmagania sportowe przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Wynik nie był najważniejszy, lecz przede wszystkim liczyła się dobra zabawa.

W tegorocznej edycji biegu:

I miejsce zajęła drużyna z SP w Płoskini,
II miejsce zajęła drużyna z SP w Nowicy,
III miejsce zajęła drużyna z SP w Chruścielu.

Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy biegu otrzymali od organizatorów medale, dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali od dyrekcji szkoły tzw. „zdrowe paczki”. Oprócz tego, wśród wszystkich małych sportowców rozlosowano ufundowane przez szkołę w Słobitach nagrody w postaci plecaka, książek, zabawek, gier edukacyjnych.

Członkowie zwycięskiej drużyny udekorowani zostali medalami przez goszczącą w naszej placówce Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Braniewskiego panią Agnieszkę Brewczak.

W szkole tego dnia, na gospodarzy i gości, czekało wiele atrakcji takich jak: malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, gra w piłkę nożną w dmuchanych przezroczystych kulach, kawiarenka w której można było skosztować domowych wypieków, lody, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, pokaz sprzętu strażackiego drużyn z OSP w Wilczętach i Gładyszach.

Autor artykułu: Arkadiusz Wiśniewski

Poniżej zdjęcia z biegu i pikniku: