PRACE NA DROGACH I ULICACH

Przed nami kolejne remonty dróg w powiecie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, niektóre z nich będą kontynuowane w roku 2019.

W tegorocznym budżecie Powiatu Braniewskiego wygospodarowano pieniądze na remonty kilkunastu odcinków dróg Powiatu Braniewskiego.
Przebudowana zostanie droga w Słobitach i Bemowiźnie oraz ul. Braniewska w Pieniężnie. Przebudowane zostaną również drogi na odcinkach Piele – Piotrowiec, Długobór – Pakosze, Stare Siedlisko – Dębiny.
W Bornitach natomiast powstanie nowy chodnik.
Warunki komunikacyjne zostaną poprawione na odcinku Stare Siedlisko – Dębiny i Wielkie Wierzno – do drogi wojewódzkiej W505 oraz na ul. Królewieckiej w Pieniężnie, w Jachowie i na ul. Drewnianej w Braniewie.
W planach jest również przebudowa mostu na rzece Baudzie (na drodze z Fromborka do Bogdan).

Mirosław Kudliński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego:
— W tym roku zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które poprawią komunikację pomiędzy miejscowościami w powiecie. Zależy nam przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także na komforcie jazdy. Remonty nawierzchni, przebudowy dróg i ulic oraz inne prace będą prowadzone we wszystkich gminach Powiatu Braniewskiego. Mamy również nadzieję, że uda nam się wspólnie ze stroną rosyjską sięgnąć po unijne dofinansowanie i przeprowadzić remont kolejnego odcinka przygranicznej trasy z Gronowa do Górowa Iławeckiego.