Przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Braniewie

Członkowie Zarządu Powiatu Braniewskiego spotkali się z przedstawicielami Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Na zaproszenie Wicestarosty Artura Mieczańca gościli w Braniewie Józef Szyłejko, Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Polsce i Stanisław Baniewicz, członek towarzystwa.

— Dążymy do podpisania umowy partnerskiej Powiatu Braniewskiego i Rejonu Wileńskiego — mówi Wicestarosta. — Wielu mieszkańców naszego powiatu pochodzi z okolic Wilna, z tamtejszych terenów. Dlatego zależy nam bardzo na podpisaniu umowy partnerskiej i nawiązaniu bliższych kontaktów.

Powiatowi samorządowcy są już po wstępnych rozmowach z urzędnikami i samorządowcami z Wilna.

— Szukamy wsparcia i przyjaciół, którzy poprą nasze dążenia na rzecz partnerstwa z Rejonem Wileńskim — mówi Wicestarosta Artur Mieczaniec. — I nie chodzi nam tylko o względy sentymentalne, sam fakt, że jest dużo braniewian mających korzenie na Wileńszczyźnie. Jesteśmy przekonani, że podpisanie umowy i dalsza współpraca zaowocuje tym, że również młodzi ludzie, urodzeni już tutaj, zechcą odwiedzić miejsca, z których pochodzą ich rodzice czy dziadkowie.

[MM]