SPOTKANIA COUNTRY W RONINIE

Na kilka godzin mała podfromborska wieś Ronin-Nowiny stała się warmińską stolicą muzyki country. A wszystko za sprawą IV Fromborskich Spotkań Country, które po kilkuletniej przerwie pojawiły się ponownie w regionie.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Braniewski Leszek Dziąg.
Koncerty odbyły się w Skansenie Zabytkowych Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Na scenie wystąpili między innymi: Cezary Makiewicz i Koltersi oraz Droga na Ostrołękę. Nie zabrakło także innych atrakcji: nauki tańca country, nauki warmińskiego country i zabaw podczas pikniku rodzinnego.
— Cieszę się, że muzyka country po kilku latach przerwy powróciła do Powiatu Braniewskiego — mówi Starosta Braniewski Leszek Dziąg. — Liczba przybyłych osób, które świetnie się bawiły, świadczy o tym, że jest zainteresowanie tą muzyką. Jest to na pewno kolejna, interesująca impreza, która – mam nadzieję – wpisze się już na stałe w kalendarz imprez Powiatu Braniewskiego.
Organizatorami IV Fromborskich Spotkań Country byli: Towarzystwo Przyjaciół Fromborka i Sołectwo Ronin-Nowiny.
Impreza dofinansowana była przez Powiat Braniewski w ramach umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.