STRZEGĄ POKOJU W NIESTABILNYCH CZASACH

Żołnierze, pracownicy cywilni, samorządowcy i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, która odbyła się w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej.

Na placu apelowym brygady odbyła się uroczysta zbiórka połączona z Apelem Pamięci. Spotkanie było także okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i medali oraz podziękowań dla wyróżniających się żołnierzy.
Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia – na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w 1920 roku. Przypomina o tym Wicestarosta Artur Mieczaniec.
— 98 lat temu Wojsko Polskie powstrzymało Armię Czerwoną przed inwazją na Zachód — mówi Wicestarosta. — Kraje Europy Zachodniej zostały uchronione przed wojną i obcym systemem.
Od 26 lat w tym dniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego.
Bądźmy wdzięczni polskim żołnierzom za to, że mamy zapewnione bezpieczeństwo w niestabilnych geopolitycznie czasach.
Wicestarosta podkreślił również, że szczególne podziękowania należą się żołnierzom z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oraz braniewskim żołnierzom z innych jednostek.
—  Dziękujemy im za odwagę i bohaterstwo w służbie naszej Ojczyźnie — mówi Artur Mieczaniec.
— Nie zapominajmy również o kombatantach, weteranach, żołnierzach rezerwy i żołnierzach w stanie spoczynku, którzy wspomagają armię swoim doświadczeniem.

Po oficjalnych wystąpieniach odbył się Apel Pamięci i oddana została salwa honorowa. Uroczystość zakończyła defilada wojskowa.

Fot. Archiwum 9BBKPanc.