STYPENDIA I NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

W dniu 19 maja 2017 r. w podczas sesji Rady Powiatu Braniewskiego Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kłębucki wręczyli stypendia uczniom szkół ponadgimnazjalnych za osiągnięcia w nauce i sporcie jak również stypendia oraz nagrody dla zawodników i trenerów za osiągnięcia wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Starosta gratulował nagrodzonym zdobytej wiedzy, która na pewno zaowocuje sukcesami w dalszym, dorosłym życiu. Gratulował zawodnikom i trenerom wytrwałości w osiąganiu wyżyn sportowych, podziękował również rodzicom, bez wsparcia których ci młodzi ludzie nie osiągnęliby tak wysokich wyników.

Po uroczystym wręczeniu nagród młodzież, trenerzy i rodzice wzięli udział w spotkaniu ze Starostą Braniewskim Leszkiem Dziągiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Leszkiem Kłębuckim. W trakcie spotkania uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami edukacyjnymi i sportowymi oraz opowiadali o swoich dalszych planach życiowych.

Stypendia Starosty Braniewskiego za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie uzyskane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 otrzymali:

1. Jan Grzegorz Smusz.

2. Kamila Magdalena Smaga.

3. Hubert Jan Wolanin.

4. Damian Marek Bieraga.

5. Emilia Lis.

6. Grzegorz Kondratowicz.

7. Wiktoria Szymonowicz.

8. Jan Łyczakowski.

9. Natalia Winiczeńko.

10. Aleksandra Podgórska.

11. Hanna Krajnik.

12. Dominika Katarzyna Pieczka.

13. Alicja Podgórska.

14. Alicja Błaszk.

Stypendia Sportowe Powiatu Braniewskiego za osiągnięcia wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym w 2016 r. otrzymali:

1. Wiktor Ryszard Kumidor.

2. Katarzyna Madajewska.

3. Kacper Piegdoń.

4. Patrycja Steć.

5. Damian Patryk Wierzbicki.

6. Alicja Michalina Dudek.

7. Michał Dudek.

8. Tomasz Kowalik.

Nagrody Powiatu Braniewskiego za osiągnięcia wysokich wyników sportowych otrzymali:

1. Małgorzata Karolina Łyczakowska.

2. Miłosz Albert Piegdoń.

Nagrody Sportowe Powiatu Braniewskiego dla trenerów otrzymali:

1. Piotr Michałek.

2. Miron Rapita