STYPENDIA I NAGRODY SPORTOWE POWIATU BRANIEWSKIEGO

Podczas Sesji Rady Powiatu dniu 22 kwietnia Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kłębucki wręczyli stypendia i nagrody sportowe Powiatu Braniewskiego oraz podziękowali nagrodzonym za trud wkładany przez zawodników i trenerów w osiągnięcie tak wysokich wyników sportowych.

Stypendia i nagrody sportowe przyznawane są dla sportowców i trenerów, którzy osiągają wysokie wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. W tym roku stypendium otrzymało 9 zawodników, natomiast nagrodę przyznano dla 2 zawodników i 3 trenerów.

Po oficjalnym wręczeniu stypendiów i nagród wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni na poczęstunek w towarzystwie Starosty oraz Przewodniczącego Rady Powiatu.

STYPENDIA SPORTOWE POWIATU BRANIEWSKIEGO:

Bartosz Brzeski trenuje piłkę siatkową w Klubie Sportowym AZS Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. W 2015 roku zdobył wraz z drużyną awans do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów, Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii junior, otrzymał tytuł najlepszego zawodnika Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów oraz zdobył V miejsce w Młodej Lidze Indykpol AZS Olsztyn.

Alicja Dudek trenuje judo w Stowarzyszeniu Gwardyjski Klub Sportowy Wybrzeże w Gdańsku. W 2015 roku zdobyła III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Warsaw Judo Open oraz III miejsce w Pucharze Polski,Otwarty Międzynarodowy Turniej Judo Oleśnica 2015.

Michał Dudek trenuje judo w Stowarzyszeniu Gwardyjski Klub Sportowy Wybrzeże w Gdańsku. Stypendysta w 2015 roku zdobył I miejsce w Judo Baltic Cup U-23, I miejsce w Otwartym Międzynarodowym Turnieju Judo Oleśnica U-20 oraz V miejsce
w Międzynarodowym Pucharze Polski Warsaw Judo Open U- 20. Obecnie zajmuje I miejsce w rankingu Polskiego Związku Judo w kategorii wagowej + 100 kg.

Oliwia Gawryło zawodniczka sekcji judo działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu Zatoka Braniewo. Stypendystka w ubiegłym roku zajęła między innymi: I miejsce w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Sportu Gwardia Juniorek Młodszych w Bydgoszczy, II miejsce w XVI Międzynarodowym Turnieju Judo – Baltic Cup oraz V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Judo.

Tomasz Kowalik członek Stowarzyszenia Braniewskich Modelarzy SpecModel Braniewo. Podczas Mistrzostw Świata Modeli Pływających klas NS na Węgrzech zdobył II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w klasie NSS A junior oraz IV miejsce w klasie F2B junior, w rozgrywkach w Kaliningradzie o Bursztynowy Puchar zajął w czterech kategoriach – I miejsca. W Mistrzostwach Polski Modeli Pływających klas NS i NSS zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski. W zawodach o puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zdobył dwa I miejsca oraz Puchar Langenakera.

Wiktor Kumidor trenuje judo w Stowarzyszeniu Gwardyjski Klub Sportowy Wybrzeże w Gdańsku. Wiktor w ubiegłym roku zajął II miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu, I miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Gdyni, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów Młodszych oraz V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Luboniu.

Katarzyna Madajewska trenuje judo w Klubie Sportowym AZS AWFiS w Gdańsku.

Podczas eliminacji regionu pomorskiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych zdobyła I miejsce, zdobyła II miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Suchym Lesie, II miejsce w VII Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Sochaczewie oraz II miejsce w Warsaw Judo Open. Od 2015 roku jest członkiem Kadry Narodowej.

Damian Wierzbicki członek Stowarzyszenia Braniewskich Modelarzy SpecModel Braniewo. Podczas Mistrzostw Polski Modeli Pływających klas NS i NSS w Ornecie uzyskał tytuł Vicemistrza Polski, zdobył I, II i III miejsca w różnych klasach w Warmińsko- Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku oraz wyróżnienie za wykonanie najlepszego modelu z planów czasopisma ,,Modelarstwo Okrętowe”.

Natalia Winiczeńko zawodniczka Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka. Natalia trenuje boks od 5 lat. Zdobyła srebrny medal w kategorii 57 kg w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Grudziądzu. Zawodniczce za zdobyty wynik przyznano I klasę sportową ważną do końca 2016 roku.

NAGRODY POWIATU BRANIEWSKIEGO

DLA ZAWODNIKÓW ZA OSIĄGNIECIE WYSOKICH WYNIKÓW SPORTOWYCH:

Kacper Piegdoń zawodnik sekcji bokserskiej działającej przy Uczniowskim Klubie Sportowym Kontra w Elblągu. W 2015 roku zdobył brązowy medal w kategorii +91 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wałczu. Za osiągnięty wynik przyznano mu I klasę sportową.

Miłosz Piegdoń zawodnik sekcji bokserskiej działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu Zatoka Braniewo. W 2015 roku zdobył Mistrzostwo Warmii i Mazur w kategorii wagowej +80 kg, złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Zbigniewa Rompy w Starogardzie Gdańskim w wadze +80 kg oraz V miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie w wadze +80 kg, która odbyła się w Grudziądzu.

NAGRODY SPORTOWE POWIATU BRANIEWSKIEGO

DLA TRENERÓW:

Piotr Butkiewicz instruktor modelarstwa w Stowarzyszeniu Braniewskich Modelarzy SpecModel Braniewo. Jego podopieczni odnoszą sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Pan Piotr sam także czynnie bierze udział w licznych zawodach, między innymi zdobył wraz z juniorem Tomaszem Kowalikiem, srebrne medale w Mistrzostwach Świata Modeli Pływających klas NS na Węgrzech. Wysokie umiejętności potwierdził podczas zawodów w Kaliningradzie w zawodach o Bursztynowy Puchar.

Adam Dudek jest trenerem judo z ponad 25 letnim stażem trenerskim. Pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu Zatoka Braniewo. Dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą co ma odzwierciedlenie w uzyskiwanych przez nich wysokich wynikach sportowych. Jego zawodniczką jest stypendystka Oliwia Gawryło.

Miron Rapita instruktor modelarstwa w Stowarzyszeniu Braniewskich Modelarzy SpecModel Braniewo. Od 2007 roku dzieli się swoją wiedzą na temat modelarstwa
z członkami braniewskiego stowarzyszenia. W 2015 roku podczas Mistrzostw Polski Modeli Pływających klas NS i NSS w Ornecie jego wychowankowie (Tomasz Kowalik, Damian Wierzbicki, Mateusz Nowakowski) zdobyli liczne medale i puchary oraz III miejsce w klasyfikacji zespołowej.