ŚWIĘTO 9 BRANIEWSKIEJ BRYGADY

9 października 2020 roku 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego w Braniewie obchodziła główne uroczystości jubileuszu 26 lecia. Uroczystości rozpoczęła msza w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie w intencji 9 Brygady. Dalsza część wydarzenia odbyła się na terenie jednostki z udziałem żołnierzy i zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Braniewie reprezentował Starosta Braniewski Karol Motyka.

Święto Brygady to wydarzenie szczególnie doniosłe w życiu jej żołnierzy i pracowników. Dowódca Brygady oraz zaproszeni goście dziękowali wszystkim żołnierzom i pracownikom za wytężoną, ofiarną, pełną oddania służbę i pracę, życzyli również kolejnych sukcesów w realizacji trudnych i odpowiedzialnych wyzwań.

Starosta Braniewski dziękował żołnierzom i pracownikom Brygady za pełen profesjonalizm i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych oraz życzył samych sukcesów w służbie i w pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Święto Brygady było również okazją do uhonorowania żołnierzy i pracowników resortu awansami, medalami i odznaczeniami oraz wyróżnieniami za szczególne osiągnięcia.
Uroczystości z okazji 26-lecia Brygady zakończyła defilada wojskowa.