Święto Patrona Liceum Ogólnokształcącego – Feliksjada 2016

W dniu 22 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego obchodzono święto patrona szkoły. W tym roku przypada 70 rocznica śmierci wybitnego kompozytora. Rok 2016 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Feliksa Nowowiejskiego.
Na uroczystość przybyli Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Wicestarosta Artur Mieczaniec, Radny Kazimierz Gursztyn, Naczelnik wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Agnieszka Brewczak oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.
Zgodnie z tradycją podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych rywalizowali w Feliksjadzie – konkursie wiedzy o patronie i szkole. Podczas występów artystycznych uczniowie przedstawili film, na którym znani braniewianie składali życzenia dla szkoły. Życzenia złożył również syn kompozytora Jan Nowowiejski.
Podczas uroczystości Starosta Braniewski wraz z Dyrektor Szkoły Jolantą Ryczaj wręczyli nagrody w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze pt. „Starożytność i jej echa współczesne”. 1 miejsce zajął Dominik Szydłowski z LO w Braniewie. 2 miejsce Karol Ignatowski z ZSB w Braniewie. 3 miejsce Edyta Zygo LO w Braniewie, wyróżnienie natomiast otrzymał Paweł Sztolsztejn z ZSLiZ w Pieniężnie.
Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości zostali poczęstowani tortem z wizerunkiem patrona Feliksa Nowowiejskiego.