TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY Z SZYLEN

7 czerwca 2019 roku na boisku Orlik 2012 przy Szkole Filialnej w Szylenach Szkoły Podstawowej w Lipowinie rozegrano VI Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Braniewskiego.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Starosta Braniewski Karol Motyka.
W Turnieju udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Braniewskiego. Grano systemem każdy z każdym, a mecze trwały 2 x 8 minut.

Turniej zakończył się zwycięstwem uczniów ze Szkoły Filialnej w Szylenach, miejsce drugie wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pieniężnie, na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie, czwarta lokata przypadła w udziale drużynie ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie, a piąte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pakoszach.

Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Krzysztof Kowalski nagrodził najlepsze drużyny pięknymi pucharami, najlepszych piłkarzy pamiątkowymi statuetki, a wyróżniających się zawodników nagrodami rzeczowymi. Wyłoniono i nagrodzono również króla strzelców Turnieju.
Fundatorem pucharów był Powiat Braniewski, statuetki ufundowała Gmina Braniewo, a nagrody rzeczowe Sportowa Inicjatywa Warmia.
Organizatorami Turnieju była Powiatowa Rada Sportu działająca na terenie Powiatu Braniewskiego i Szkoła Podstawowa w Lipowinie.

Turniej był kolejną w tym roku imprezą sportową dofinansowaną przez Powiat Braniewski zorganizowaną w ramach Kalendarza Imprez Sportowych Powiatowej Rady Sportu na 2019 rok.