UCHWYCILI PIĘKNO ZIEMI BRANIEWSKIEJ

Od 9 lipca w galerii Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie można oglądać prace artystów, które powstały w trakcie XXIII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Talent i Pasja”.

Historia warsztatów sięga 1995 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowany został plener malarsko-rzeźbiarski „Pejzaż znad Wałszy”. Obecne warsztaty są jego kontynuacją i odbywają się co roku na przełomie czerwca i lipca.
W artystycznym spotkaniu uczestniczyli artyści – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – z Polski (m.in. z Nakła, Sierpca, Krzeszowic, Mielca, Elbląga) i z zagranicy oraz artyści lokalni. W sumie w plenerze uczestniczyło osiemnaście osób w tym trzy osoby z obwodu kaliningradzkiego.
Uroczyste zakończenie i wernisaż prac plenerowych odbyło się w pieniężnieńskiej galerii „Na dworcu”. Uczestniczyli w nim artyści, miłośnicy sztuki oraz zaproszeni goście. Wśród nich także samorządowcy Powiatu Braniewskiego.
— Artyści uchwycili na obrazach piękno braniewskich miejscowości, piękno naszych okolic — mówi Mirosław Kudliński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, który uczestniczył w zakończeniu warsztatów. — Dzięki warsztatom na płótnie przekazane zostały także walory przyrodnicze warmińskiej krainy. To doskonała promocja naszego regionu, a jednocześnie popularyzowanie sztuki oraz integracja środowisk artystycznych i twórczych, dlatego powiat tak chętnie wspiera tego typu wydarzenia.

Fot. Organizator Warsztatów