UCZNIOWIE Z GIMNAZJUM NR 1 W BRANIEWIE NAJLEPSI W TURNIEJU

26 października 2017 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Starosty Braniewskiego.

Była to kolejna impreza sportowa zorganizowana w ramach Kalendarza Imprez Sportowych zaplanowanych przez Powiatową Radę Sportu Powiatu Braniewskiego na rok 2017.

W Turnieju udział wzięły drużyny z terenu Powiatu Braniewskiego: Gimnazjum Nr 1 w Braniewie, Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie, Szkoła Podstawowa w Nowicy i Szkoła Podstawowa w Lipowinie.

Grano systemem każdy z każdym 2 x 8 min.

Turniej zakończył się zwycięstwem uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie, miejsce drugie wywalczyli uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pieniężnie, na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja z Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, czwarta lokata przypadła w udziale drużynie ze Szkoły Podstawowej w Nowicy, a piąte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lipowienie.

Najlepszym piłkarzem Turnieju wybrano Kacpra Drykę z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie, królem strzelców z 6 bramkami został Jakub Maryjko z Gimnazjum Nr 2 Braniewo, a najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Zawadzki z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie.

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Starosty Braniewskiego Pana Leszka Dziąga pamiątkowe puchary, a wyróżniających się zawodników nagrodzono statuetkami. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Turniej zorganizował i przeprowadził Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu Pan Tadeusz Wolak, mecze sędziował Pan Paweł Waszkiewicz.