UROCZYSTA GALA – „PROFILAKTYKA SMYKA”

3 września 2021 r. w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Spotkanie było nie tylko podsumowaniem, ale i początkiem pracy profilaktycznej policjantów.

W tej wyjątkowej gali uczestniczyli m.in.: nadinsp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Starosta Braniewski Karol Motyka oraz licznie przybyli zaproszeni goście, policjanci, dyrektorzy szkół, pedagodzy, rodzice i dzieci.

Na początku podkreślono, że rozwinięcie autorskiego pomysłu, m.in. poprzez wydrukowanie książeczki skierowanej do najmłodszych, było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu funkcjonariuszom przez lokalne samorządy. Chwilę później scenę opanowały dzieci. Swoje zdolności taneczne i wokalne zaprezentowały na scenie podopieczni Braniewskiego Centrum Kultury w rytm autorskiej piosenki profilaktycznej „Z Polą w świat”.

Po części artystycznej Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasz Klimek podkreślił wartość edukacyjną książeczki. Z uwagi na profilaktyczny potencjał publikacji i opracowanych do niej kompleksowych materiałów w postaci m.in. scenariuszy zajęć, zapadła decyzja o rozpowszechnieniu „Profilaktyki Smyka” na teren całego województwa.

Galeria zdjęć