Uroczystość 45-lecia ZSB

45 leczie ZSB - Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu

14 października 2015r. w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie uroczyście obchodzono święto 45-lecia istnienia szkoły. Na początku uroczystości powitano wszystkich zgromadzonych gości – władze Powiatu Braniewskiego i miasta, dowódców służb mundurowych, dyrektorów szkół i instytucji naszego powiatu i miasta, także nauczycieli i byłych pracowników oraz absolwentów ZSB, obecnych uczniów i ich rodziców.

Z elegancją i swadą dokonali tego prowadzący akademię – Michał Kucko i Maciej Matczak z IV TI . Na uroczystości goszczono Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu – Halinę Uźluk, Starostę Braniewskiego – Leszka Dziąga, Przewodniczącego Rady Powiatu – Leszka Kłębuckiego, Burmistrz Braniewa – Monikę Trzcińską i dowódcę 9BBKPanc. – płk. dypl. Jacka Ostrowskiego.

Po wprowadzeniu Pocztu 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego i wysłuchaniu hymnu głos zabrał dyrektor Piotr Danielewicz, który przywitał gości i podziękował współpracownikom za owocną współpracę w ciągu 24 lat pełnienia swej funkcji. Kolejno głos zabierali także przybyli goście, którzy wręczali kwiaty, upominki, gratulowali dyrekcji ZSB doskonałego kierowania szkołą oraz jej dynamicznego rozwoju, dostosowanego do zmieniających się trendów. Starosta Braniewski podkreślił także umiejętność współpracy i solidarność grona ZSB, wskazując te czynniki jako przyczynę sukcesów szkoły. Prowadzący przedstawili także statystyki dotyczące zarówno pracowników jak i uczniów szkoły. Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kłębucki przekazali na ręce Dyrektora prezent z okazji jubileuszu, który był zestaw laptopów do pracowni informatycznej.

Przez minione 45 lat pracowało w szkole 250 pedagogów i 184 pracowników obsługi i administracji, a mury szkoły opuściło ponad 8 tysięcy absolwentów. W formie prezentacji multimedialnych przedstawiono historię i wizerunek ZSB, pochwalono się absolwentami i działalnością Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży. Podkreślono także zaangażowanie uczniów w życie kulturalne Braniewa.

W części artystycznej akademii zgromadzeni mieli okazję obejrzeć występ z buugengami w wykonaniu Kamila Miecielicy – tegorocznego absolwenta technikum informatycznego, a także – wysłuchać utwóru „Dozwolone od lat osiemnastu” wykonanego wspólnie przez uczniów i pedagogów, tzw. „Budowlankowe Gitary”. W drugim utworze zebranych tradycyjnie czarowała swym głosem Angelika Mała z III LOc. Głośno oklaskiwano również skecz ,,Kabaretu 2+1”.

Po zakończonej akademii zgromadzonych gości zaproszono do kawiarenki i do częstych odwiedzin szkoły świętującej swój jubileusz 45- lecia.

Poniżej relacja fotograficzna z uroczystości.