Uroczystości we Fromborku

W dniach 7-8 sierpnia br. we Fromborku odbyły się XIII Dni Fromborka. Inauguracja święta rozpoczęła się w piątek od spektaklu teatralnego „Niedźwiedź i Oświadczyny” w wykonaniu aktorów Teatru Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Następnego dnia, na Żurawiej Górze w Roninie, nastąpiła oficjalna prezentacja Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, zaś w centrum miasta o godz. 12.00 dokonano uroczystego otwarcia i oddania do użytku Rynku Starego Miasta, wyremontowanego w ramach projektu pt. „Rewitalizacja obszaru Starego Miasta we Fromborku”.

W części artystycznej święta miasta, odbywały się różnego rodzaju imprezy sportowo-rekreacyjne: warsztaty, zabawy i konkursy. Zarówno dorośli, jak i dzieci brali udział w konkursach plastycznych i quizach.

Obecny na obchodach Starosta Braniewski Leszek Dziąg wręczał nagrody w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Krzyżewo, dofinansowanym przez Zarząd Powiatu Braniewskiego.

Muzycznie sobotnie popołudnie wypełniały występy różnych zespołów artystycznych, którego Gwiazdą Wieczoru był zespół „Nexx Dance”.

Poniżej relacja fotograficzna z uroczystości: