UWAGA! Ćwiczenie wojskowe „DRAGON 19” na terenie Powiatu Braniewskiego

Informujemy, że w dniach 13.06 – 19.06. 2019 r. na terenie Powiatu Braniewskiego odbędzie się ćwiczenie taktyczne realizowane przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pk. „DRAGON-19” (żołnierze z bronią, bez amunicji i środków pozoracji walki).

Działania obejmą teren pomiędzy miejscowościami Piele i Głębock, odcinek drogi Pęciszewo – Gronowo – Braniewo, okolice miejscowości: Pęciszewo, Kalinówek, Gronowo, Rusy oraz miejscowość Lelkowo.

Ćwiczenie „DRAGON-19” jest ćwiczeniem planowanym, ujętym w Kalendarzowym Planie działania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w 2019 r.