W ZSZ NOWA EDYCJA PROGRAMU ERASMUS+

Dzięki zaangażowaniu i wielomiesięcznym staraniom pani dyrektor Joanny Sokół oraz nauczycielek pani Anny Sydor-Sokół, pani Reginy Starukiewicz i pani Haliny Smogór, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie rozpoczęli realizację I edycji programu unijnego Erasmus+ pod nazwą „Język i zawód kluczem do sukcesu”.

W dniu 8 stycznia 2017 r. 15-osobowa grupa uczniów rozpoczęła staż zawodowy w Eberswalde w Niemczech. Wyjazd jest otwarciem drogi do sukcesu zawodowego uczniów trzech specjalizacji: technik logistyki, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Program zakłada udział młodzieży w praktykach zawodowych, które odbywają się w niemieckich firmach logistycznych, restauracjach i hotelach.

Młodzież przygotowywała się do wyjazdu uczestnicząc w kursach języka angielskiego i niemieckiego oraz lekcjach kulturoznawczych ze szczególnym naciskiem na język specjalistyczny. Efektem końcowym tych spotkań było stworzenie słowniczków niemiecko-polskich na potrzeby każdego kierunku kształcenia.
Wyjazd młodzieży poprzedzony został wizytą monitorującą, której celem było nawiązanie kontaktów z właścicielami firm, w których odbywać
się będą praktyki zawodowe.
Na potrzeby projektu
utworzona została witryna internetowa, do której odwiedzin wszystkich serdecznie zapraszamy. Przekierowanie na jej adres następuje po kliknięciu w zakładkę „Projekt Język i zawód kluczem do sukcesu” na stronie internetowej ZSZ.

http://d00rfr.webwavecms.com/