WARMIŃSKIE SPOTKANIA CZTERECH KULTUR 2018

Dnia 16 grudnia 2018 roku odbyły się „Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2018”. Organizatorami przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Braniewie, Urząd Miasta Braniewa i Urząd Gminy Braniewo. „Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2018” odbyły się na placu przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. Celem imprezy było kultywowanie zwyczajów śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Starosta Braniewski Karol Motyka, Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki, Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, ksiądz dziekan Leszek Galica, proboszcza parafii prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Braniewie ksiądz Witalis Leończuk oraz Przełożona Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny w Braniewie siostra Bartłomieja Olechnowicz przekazali mieszkańcom miasta Braniewa i Powiatu Braniewskiego serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie harcerze z 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego i 9 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Sanitarnej im. Obrońców Poczty Gdańskiej przekazali włodarzom powiatu, miasta i gminy oraz przedstawicielom kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości i nadziei – tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole. Po przekazaniu Światełka gospodarze wydarzenia symbolicznie podzielili się opłatkiem z mieszkańcami. W trakcie trwania imprezy uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych solistów i zespołów.

Słuchając kolęd zebrani mogli degustować potrawy wigilijne, nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, a najmłodsi mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Na zakończenie „Warmińskich Spotkań Czterech Kultur 2018” wykonawca przedsięwzięcia podziękował solistom i zespołom, podmiotom przygotowującym stoiska z potrawami i ozdobami oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy.