WARMIŃSKIE SPOTKANIA CZTERECH KULTUR 2019

15 grudnia 2019 roku odbyły się „Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2019”. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Braniewie, Urząd Miasta Braniewa i Urząd Gminy Braniewo. „Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2019” odbyły się na placu przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. Celem imprezy było kultywowanie zwyczajów śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Warmińskie Spotkania Czterech Kultur to tradycja, która zapoczątkowana została w 2005 roku przez Starostwo Powiatowe w Braniewie, a którego intencją było podkreślenie obecnej na naszych terenach wielokulturowości. Stąd też raz w roku spotykamy się na Placu przed Bazyliką Mniejszą, by wspólnie przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i przypomnieć sobie o potrzebie tolerancji, życzliwości i spotkania z drugim człowiekiem, niezależnie od jego narodowości.

Podczas tegorocznego Spotkania samorządowcy i duchowni przekazali mieszkańcom miasta Braniewa i Powiatu Braniewskiego serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Starosta Braniewski Karol Motyka życzył wszystkim mieszkańcom Powiatu Braniewskiego dużo radości, pomyślności, a przede wszystkim zdrowia oraz spełnienia najskrytszych marzeń, wielu sukcesów i zadowolenia z podjętych wyzwań.

Harcerze z ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska Hufiec Braniewo przekazali włodarzom powiatu, miasta i gminy oraz przedstawicielom kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości i nadziei – tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole. Po przekazaniu Światełka gospodarze wydarzenia symbolicznie podzielili się opłatkiem z mieszkańcami.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych solistów i zespołów. Słuchając kolęd można było degustować potrawy wigilijne, nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, a najmłodsi mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Na zakończenie podziękowano solistom i zespołom, podmiotom przygotowującym stoiska z potrawami i ozdobami oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy.