X Regaty o Bursztyn Miasta Kopernika

W dniach 7-9.08. br. we Fromborku odbyły się jubileuszowe X „Regaty o Bursztyn Miasta Kopernika”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział PTTK w Elblągu i Klub Żeglarski „Dal” we Fromborku, a dotację na dofinansowanie imprezy, od 2005 r. udziela corocznie Zarząd Powiatu Braniewskiego. Do regat zgłosiło się 18 załóg w tym 2 rosyjskie. Startujące załogi podzielono na trzy grupy wg współczynnika KWR.

Regaty odbyły się przy bardzo dobrych warunkach pogodowych, siła wiatru nie przekraczała 3 stopni B. Dzięki wspaniałej pogodzie atmosfera wśród żeglarzy była znakomita, zarówno w czasie wyścigu jak i po zakończeniu. Protestów i zażaleń nie było.

Dla bezwzględnie najszybszego jachtu regat „Puchar z Bursztynem” ufundował Starosta Braniewski Leszek Dziąg. Puchar trafił w ręce kpt. jachtu „STRADANKA” Mariusza Idzikowskiego reprezentującego Klub UKS Tolkmicko. Wręczono także puchary zwycięzcom trzech poszczególnych grup-kategorii. Puchary oraz nagrody dla zwycięskich ekip wręczał Starosta Braniewski Leszek Dziąg w towarzystwie Burmistrza Fromborka Małgorzaty Wrońskiej oraz Komandora MKŻ „Dal” Tadeusza Karpowicza.

Po zakończeniu biegu w sobotę około godz. 16.00 wszystkim uczestnikom regat zorganizowano gorący poczęstunek. Uroczyste podsumowanie regat odbyło się na scenie głównej przy Plaży Miejskiej o godz. 18:00. Puchary zostały wręczone przez fundatorów. Pozostałe załogi otrzymały pamiątkowe upominki (koszulki, kubki, znaczki okolicznościowe) przygotowane przez organizatorów Regat Żeglarskich.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali się na ognisko żeglarskie.

Wyniki regat:

4. GIENEK – kpt. Marek Dębek
  5. TRZY EM – kpt. Witalij Vitaris
  6. JAN BAŻYŃSKI – kpt. Andrzej Podgórski

Poniżej relacja fotograficzna z regat: